Кога Леонардо Дикаприо бил отпуштен, а Бред Пит за малку ќе бил отпуштен

Во главните улоги на најновиот филм од Квентин Тарантино, „Си било еднаш во Холивуд“ (Once Upon A Time In Hollywood) се две од најголемите машки ѕвезди во светот - Леонардо Дикаприо и Бред Пит.

Филмот ја следи блиската врска помеѓу глумец што се мачи да се пробие во 1960-тите во Лос Анџелес и неговиот дублер.

Пред објавувањето на филмот во Велика Британија оваа недела, двајцата славни глумци за Би-би-си раскажаа како едниот бил отпуштен, а другиот за малку ќе бил отпуштен во раните денови од нивните кариери.

Објавено

Недела, Август 18, 2019 - 12:30

За преродба требаат само три чекора: промена на изборниот модел, укинување на мега и квази државниот апарат заедно со сите паразити во него и економски план за ревитализација на земјата.

повеќе

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе