Hello there! Дизни прави серија за Оби-Ван со Јуан Мекгрегор

Гласините веќе некое време го навестуваа тоа, а фановите се молеа да се оствари... и се оствари: Јуан Мекгрегор ќе се врати во улогата на Оби-Ван Кеноби во нова серија на Дизни+!

Дизни неделава ја кажа веста на панел на фан-клубот Д23, речиси веднаш откако го претстави трејлерот за својата друга серија од универзумот „Ѕвездени војни“, „Мандалоријан“.

Сè уште нема многу детали. Серијата нема ни официјално име. Освен учеството на Мекгрегор, единствените спомнати детали се дека сценариото е напишано и дека снимањето треба да почне во 2020 година.

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе