Грузиецов со херкулска сила, влече брод со прст (ВИДЕО)

Грузискиот кревач на тегови Гиорги Ростомашвили во неделата повлече цел брод од 200 тони со средниот прст.

Океанскиот брод „Тамара 2“ се придвижи цели 5 метри кон брегот единствено со силата на Ростомашвили.

Жирито за грузиски рекорди го потврди рекордот за најтежок брод влечен со прст. Претставникот на Федерацијата рече дека наскоро планираат да стапат во контакт со Гинисовата книга на светски рекорди.

Објавено

Понеделник, Август 26, 2019 - 17:02

Кога политичарите сватија за каква моќна алатка се работи, час поскоро побрзаа да менуваат закони со кои „бомбите" нема да бидат докази.

повеќе

Брегзитот, односно напуштањето на Велика Британија на ЕУ, без сомневање ќе влијае врз градењето на новата политичка архитектура во Европа, со нова поделба на интересни зони на стариот континент.

повеќе

Германската канцеларка Ангела Меркел, меѓу другите, беше гневна; Балканот помодре од бес. ЕУ сега се обидува да го натера Макрон да го тргне ветото пред Европскиот самит во март.

повеќе