Благодарам и збогум на сите фанови

Екипата на „Игра на престолите“ се одјави (ВИДЕО)

Додека светот се збогува со „Игра на престолите“, глумците исто така мора да кажат збогум.

Во едно фино одјавно видео, глумците на Игра на престолите, Ајзак Хемпстед Рајт (Брен), Емилија Кларк (Денерис), Џон Бредли (Сем), Кристофер Хивју (Тормунд), Гвендолин Кристи (Бриен), Мејси Вилијамс (Арја) и Софи Тарнер (Санса) им се заблагодаруваат на обожавателите за нивната поддршка и љубов кон серијата и се збогуваат со светот на Вестерос.

„Игра на престолите“ долги години беше голем дел од животот на овие глумци и тоа е толку силно што Кларк дури прснува во солзи. Убав, срдечен начин да се одјавите.

Објавено

Понеделник, Мај 20, 2019 - 20:37

САД денес остануваат држава со најнапреден систем на високо образование во светот, со најголем број на научни публикации, инвестиции во наука, патентирање на иновации и на добитници на Нобелова награда.

повеќе

(Реакција на колумната на Наум Кајчев, „За Гологанови и нашата заедничка историја“, 15 септември 2019, МКД.мк)

повеќе

Деликатна јазична авантура е ако се излезе од основното и утврдено значење на зборовите и се прејде во сферата на жаргонот и колоквијалноста.

повеќе