Сити радио приредува карантинска забава на покривот од ГТЦ

Во недела, 17 мај, во зелената градина на Градскиот трговски центар во Скопје ќе се случи забава со најдобрите диџеи, собрани на едно место под мотото „Се собравме за вас“. Музика ќе се пушта од 20 до 23 часот.

Диџеј Гардиан, диџеј Фичо, диџеј Мац, диџеј Боби, диџеј Фици со различни битови и стилови на музика ќе приредат забава за љубителите на убавата музика, забавата и танцувањето.

Настанот ќе може да се следи во живо на Јутјуб каналот на  Сити радио или директно на радио фреквенцијата на радиото, 94,7 ФМ.

Иницијативата за собирање на диџеите на едно место е на Сити радио (City Radio). Од радиото велат дека сакаат на посебен начин да им приредат и уникатна забава на сите оние кои седат дома и ги почитуваат мерките за заштита од корона вирусот.

Организаторите ги повикуваат жителите на општина Центар да излезат на своите балкони и прозори со транспаренти на кои ќе имаат напишано интересни и позитивни пораки. Целта е тие да бидат снимени и заедно со диџеите да бидат вклучени во настанот кој што ќе се пренесува во живо. Настанот е под покровителство на Градскиот трговски центар Скопје, 3Д Проект студио и агенцијата за маркетинг и односи со јавност, Идеа лаб.

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе

Јас, Ангела Илиевска , учесник во повеќе протестни движења низ годините наназад, со себе го носам товарот на мојата личност и идеалите кои ги застапувам низ сите тие движења.

повеќе