Странска

За некои луѓе, достигнувањето на врвот на Монт Еверест претставува најголемото од сите човекови достигнувања.

25 Јуни 2019 - 16:18

Пред неколку недели добар дел од луѓето на интернет се потсмеваа со претседателот Доналд Трамп откако тој твитна дека месечината е дел од Марс.

25 Јуни 2019 - 10:27

Снимка од јапонска зоолошка градина како врши бизарна безбедносна вежба, во која има и вработен во костим на лав и пукање, стана вирална.

24 Јуни 2019 - 16:37

На најновата слика на НАСА од Марс е откриен неверојатен знак на јужната хемисфера на црвената планета.

20 Јуни 2019 - 19:02

Групата ги објави хакнатите песни за да собере пари за еколошка акциона група.

12 Јуни 2019 - 11:53

.

11 Јуни 2019 - 17:59

Од 0 до 100 км/ч за 1,66 секунди.
Од 0 до 200 км/ч за 4,40 секунди.
Од 0 до 250 км/ч за 6,71 секунди.

11 Јуни 2019 - 17:51

Лев Гросман од Венити фер ги издвојува разликите помеѓу оригиналната трилогија на „Ѕвездени војни“ на Џорџ Лукас и трилогијата на Дизни.

10 Јуни 2019 - 16:52

Легендата вели дека му зготвиле и доручек.

09 Јуни 2019 - 18:42

.

09 Јуни 2019 - 18:09

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе