Ова е листата на најсекси фудбалери на СП во Бразил (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Започнува Светското првенство во фудбал, па списанието Ел објавило листа на најсекси фудбалери на првенството.

 

Листата е претставена како ултимативен водич за жени, а истата е направена според тоа како изгледаат фудбалерите.

Ако не за фудбалот можеби жените ќе станат фанови на Светското првенство за да си плакнат очи со убавите фудбалери.

На оваа листа се најдоа: Кристијано Роналдо, Даниел Субасиќ, Дидиер Дрогба, Френк Лампард, Стивен Џерард, Крис Барнс, Фернандо Гаго, Џејмс Троиси, Асмир Беговиќ, Џејмс Родригез и многу други.

„Сакајќи ја Америка и должејќи ѝ ја првата верност нејзе, ние ќе бидеме безвредни синови и ќерки на Америка ако немаме љубов во нашите срца за почвата што нè хранеше во нашето детство, за јазикот што го зборуваме и што го немаме заборавено...“

повеќе

Овде нема такво нешто. Има некои чинители што се занимаваат со испишување црвени линии. Не им значи ништо фактот што токму под ова гесло е овозможен најдолготрајниот мир на европскиот континент.

повеќе

Србија продолжува да го негира минатото, при што нејзините политички елити ја користат резолуцијата за да ѝ се спротивстават на Црна Гора и истовремено се надеваат дека овој потег ќе им донесе поголема популарност дома.

повеќе