Ѕвезди и филм

И тоа си дочекавме. Сер Патрик Стјуарт ќе се врати во својата легендарна улога на Жан-Лук Пикард во нова серија „Ѕвездени патеки“ на Си-би-ес ол аксес, која ја раскажува приказната за следното поглавје во животот на Пикард.

07 Август 2018 - 13:03

Кери Фишер сепак нема завршено со „Ѕвездени војни“ - Лукасфилм вели дека необјавени снимки од глумицата ќе бидат искористени во следната епизода од сагата „Ѕвездени војни“ за да се заокружи приказната на нејзиниот лик.

28 Јули 2018 - 17:13

Првиот долг трејлер за филмот „Боемска рапсодија“ за Фреди Меркјури емотивно нè носи зад сцената на некои од најпознатите класични мелодии на Квин.

18 Јули 2018 - 14:31

Славниот готвач и гастрономски патеписец Ентони Бордејн, кој минатиот месец изврши самоубиство во хотелска соба во Франција, своето последно интервју ѝ го даде на новинарката Марија Бустиљос за нејзниот нов магазин Попула.

17 Јули 2018 - 22:09

Американската глумица Сузан Сарандон е уапсена синоќа по протестите против Доналд Трамп, објавија американските медиуми.

29 Јуни 2018 - 22:05

Филмовите на Квентин Тарантино отсекогаш содржеле импресивна листа на глумци, а најновиот не е исклучок од правилото.

27 Јуни 2018 - 21:18

Глумецот наводно троши по 2 милиони долари месечно, што е само еден од неговите многубројни проблеми, според Ролингстоун.

23 Јуни 2018 - 09:28

Еден од предводниците на новиот бран рап-музика во САД и светот Џасеј Двејн Онфрој, познат под псевдонимот Икс Икс Икс Тентејшн, е убиен на Флорида.

19 Јуни 2018 - 13:28

На 30 октомври 2012 година Џорџ Лукас се откажа од своите права на франшизата „Ѕвездени војни“, кога Дизни го купи Лукасфилм за добри 4,05 милијарди долари. 

14 Јуни 2018 - 10:21

Кога Ентони Бордејн го посети заливскиот дел на Сан Франциско во 2015 година за неговото шоу на Си-ен-ен „Ентони Бордејн: Непознати парчиња“, посебен акцент стави на ручекот со еден од основачите на Партијата на црните пантери, Боби Сиел. И не зборуваше само за храната. Тој на гледачите им овозможи прецизна историја на групата, ја истакна важната улога на црнечкото движење за слобода и на афроамериканската заедница, и нивното угнетување од страна на владата.

12 Јуни 2018 - 00:10

Ентони Бордеjн, талентиран раскажувач и писател што ги освои гледачите низ целиот свет, почина на 61 година.

08 Јуни 2018 - 13:37

Модната дизајнерка Кејт Спејд е најдена мртва во нејзиниот стан во Њујорк. Полицијата засега го третира случајот како самоубиство.

05 Јуни 2018 - 19:21

Ѕвездата на „Игра на престолите“ Николај Костер-Волдо вели дека поради потребата за тајност околу финалните епизоди на хит-драмата се воведени нови мерки на безбедност, така што сега нивните сценарија се „самоуништуваат“ откако ќе се сними сцената.

03 Јуни 2018 - 22:31

Филмскиот продуцент Харви Вајнстин е обвинет за силување и кривични сексуални деликти, објави окружниот обвинител за Менхетн Сајпрус Венс, пренесува Ројтерс.

31 Мај 2018 - 10:52

Не постои начин ова да се погоди. Секој обожавател има поинакво рангирање на филмовите „Ѕвездени војни“. На пример, сигурно некој таму мисли дека „Фантомска закана“ е најдобар. Но тоа не ги спречува обожавателите на „Ѕвездени војни“ да ги споредуваат своите рангирања. Секако, никој никогаш нема да се согласи со совршениот распоред од најлош до најдобар, но забавата е во споредбата, во дискусијата, во претворањето на пријателите во непријатели. Во тој контекст, листава подолу е апсолутно 100 отсто во право, а вашето е погрешно.

30 Мај 2018 - 12:18

Третманот и плаќањето на работникот од кого зависи целиот производствен систем, треба да биде на прво место кај државата и работодавачот. 

повеќе

Дали верувате дека до ова дереџе се дојде за една ноќ, еден месец, една година? Вистината е дека години се потребни за таков пад.

повеќе

Макси помпа, просечен дипломатски и небитен медиумски ефект.

повеќе