Зад сцената на Оскарите

Се запознаа Лук Скајвокер и Вондер Вуман (ВИДЕО)

Оскарите во неделата можеби беа малку досадни, но имаше еден момент што без сомнение потресе некои обожаватели.

За време на непријатната, непотребна, премногу долга точка во која водителот на Оскарите Џими Кимел го прекина скринингот на „Пукнатина во времето“ со помош на неколку ѕвезди, Лук Скајвокер и Вондер Вуман споделија срдечен момент на заемна почит.

Под притисок од Кимел, Марк Хамил и Гал Гадо ги напуштија своите удобни седишта за да делат сендвичи и бонбони. Но во тој процес, двете икони успеаја и да се запознаат.

Тоа беше два реда муабет и кратко ракување, но во тој легендарен момент франшизите се судрија на начин што ретко се гледа.

Нормално, фановите полудеа.

 

Објавено

Понеделник, Март 5, 2018 - 12:37

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе