Подгответе се за четвртата сезона од „Американска хорор-приказна“ (ВИДЕО)

Авторот на серијалот Рајан Марфи на својот твитер-профил објави дека од есен ќе почне со прикажување четвртата сезона од популарната серија „Американска хорор-приказна“ (American Horror Story), едноставно наречена Шоу на изроди (Freak show).

Оваа сезона ќе биде сместена во 1950 година во Џупитер, Флорида, каде што Џесика Ланг ќе раководи еден циркус со изроди. Покрај неа во оваа сезона ќе ги гледаме и Кети Бејтс, Сара Полсон, Еван Петерс, Анџела Басет и Франсис Конрој. Планирано е на екипата да ѝ се придружат и Денис О’Хара и Ема Робертс.

Политичките раководства во Република Македонија мора да сфатат дека немаат комодитет да ги занемаруваат економските политики на сметка на политичките агенди.

повеќе

Четирите предложени амандмани треба да им го оневозможат луксузот што го имаа сите досегашни влади, на сите идни влади - спорот за името да им биде изговор за несовесно работење, корупција и системски пропусти.

повеќе

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе