ПО 25 ГОДИНИ

Излезе трејлер за новиот „Твин Пикс“ (ВИДЕО)

Премиерата на новиот „Твин Пикс“ е на 21 мај.

Земете столче, сипете си некое добро кафе и погледнете го новиот трејлер за „Твин Пикс“ со ликовите што не сте ги виделе четвртина век откако серијата престана да се емитува.

Во трејлерот ги има и Биг Ед Харли, Карл Род, Сара Палмер, заменикот Енди Бренан, заменикот Хок Хил и, се разбира, специјалниот ФБИ-агент Дејл Купер. 

Новото „Твин Пикс“ премиерно ќе биде прикажано на 21 мај на Шоутајм, а Дејвид Линч ќе покаже две епизоди и на Филмскиот фестивал во Кан.

Објавено

Петок, Мај 5, 2017 - 14:48

Референдумот во Дојран во недела е поделикатен од оние во Гевгелија, Богданци и Валандово, зашто отворањето рудник во Казандол може да го кутне во уште потешка агонија eзерото кое е прогласено за споменик на природата. 

повеќе

Во Франција, пред, по и за време на Втората светска војна, пушењето, особено француски марки цигари, било чин на патриотизам. 

повеќе

Не постојат „повисоки интереси" од типот на членството во Европската Унија или НАТО алијансата за кои вреди да се прават потценувачки компромиси.

повеќе