На Оскарите

Излезе тизер за последната сезона на „Куќа од карти“ (ВИДЕО)

Ако сте паднале од Марс и не знаевте досега, Кевин Спејси нема да се појави во последната сезона на „Куќа од карти“ на Нетфликс, каде што го играше немилосрдниот политичар Френсис Андервуд.

Ненадејното шутнување на Спејси по обвинувањата за сексуална злоупотреба малку ги збуни сценаристите на серијата. Сепак, според неочекуваниот трејлер на последната сезона што го исфрлија на Оскарите, работите „тукушто се загреваат“.

Клер Андервуд (која ја глуми Робин Рајт) најавува дека е време таа да ја води играта, како што посочи и на крајот на сезоната 5.

Објавено

Понеделник, Март 5, 2018 - 10:51

Ова повеќе не е „бегалска криза" ниту „криза за управување со бегалци". Сега веќе е хуманитарна криза по сите дефиниции.

повеќе

Али Ахмети на средбите со Тачи и Харадинај изразил уверување дека македонските Албанци се подготвени да имаат блиска соработка со Косово во насока на проширување на влијанието на албанскиот фактор.

повеќе

Сега треба лидерите во Скопје, Атина, Брисел, па дури и во Вашингтон да осигурат дека храброста што ја покажаа македонските граѓани нема да биде залудна.

повеќе