На БЕТ хип хоп наградите

Еминем со рап го нападна Трамп: „Камикази што ќе предизвика нуклеарен холокауст“ (ВИДЕО)

Рап-уметникот Маршал Маерс, попознат како Еминем, го нападна американскиот претседател Доналд Трамп, нарекувајќи го, меѓу другото, „камикази што веројатно ќе предизвика нуклеарен холокауст“, во рап-рецитал на доделувањето на наградите БЕТ хип-хоп 2017.

Во четириминутниот акапела-рап во вторникот вечерта, Еминем го навредуваше Трамп за неговите твитови, за неговиот одговор на Порторико, за вниманието што ѝ го посветува на НФЛ и за многу други работи.

Еминем ги нападна дури и поддржувачите на Трамп и рече дека ќе мора да изберат помеѓу него и претседателот.

„За секој мој обожавател што е негов поддржувач, цртам линија во песокот - или си за или си против. И ако не можеш да одлучиш кого го сакаш повеќе и си раскинат и не знаеш до кого да застанеш, јас ќе го сторам тоа за тебе со ова: фак ју“, рапуваше Еминем.

Колегата-рапер Снуп Дог, кој имаше разновиден однос со Трамп низ годините, живописно го пофали Еминем во вторникот вечерта.

Еминем со ова доби многу поени кај американската политичка левица.

Пораката на амбасадорот Бејли среде Скопје, јас не ја сфатив како шлаканица врз ДИК и нивните неодговорни членови (за наша несреќа едногласни во мислите и менталната матрица)!

повеќе

Дипломатијата е уметност невозможното да го направите возможно (Ш.-М. Талеиран).

повеќе

Односите меѓу Грција и Македонија се на клучна точка, вели Катимерини и со ѕвездички дообјаснува дека употребата на терминот „Македонија“ е на авторот и дека не го одразува ставот на весникот. Сепак се чини ова е првпат грчкиот весник да нè напише со уставното име.

повеќе