Жешки момци за тропско лето (ФОТО)

Момците кои планираат сериозно да се занимаваат со моделингот знаат и самите дека еден од главните предуслови за тоа е да имаат фит тело. Големите и набилдани тела со стероиди се тотално аут, но да си навистина фит потребно е многу повеќе од вежбање.

Специјална исхрана, квалитетно селектирани производи, ниско калорични оброци, кардио вежби и целосна нега на телото може да доведат до големи резултати. Овие момци си ја знаат комплетно својата работа па и нема да не чуди што ќе изнудат воздишки каде и да се појават. Тие научија дека покрај убавиот лик за вистински успех е потребно здраво и негувано тело. Дел од нив се веќе во интернационални модни агенции но секако Моделс ИН останува како нивна матична агенција. Ако ви стане навистина жешко додека ги гледате фотографиите, не е до вас, сепак имаме навистина тропски температури ова лето.

 

Еден проблем кај Трамп е тоа што му е опсесија да изгледа „силен".

повеќе

Меѓу најпосетените места во градот сѐ уште на прво место и меѓу главните мотиви поради кои доаѓаат туристите во Крушево е вечното почивалиште на Тоше Проески, спомен куќата изградена во чест на него, Манастирот Св. Преображение и многу други.

повеќе

„Москва се труди да протурка слика за себе како благонаклонет партнер и заштитник на сувереноста и на православното христијанство антитеза на Западот што 'цело време се меша таму кај што не му е местото'.

повеќе