Водолија промовираат нова песна и спот (ВИДЕО)

Најновата нумера на скопскиот бенд Водолија е насловена „Одам напред“. Автор на музиката, текстото и аранжманот е комплетно дело на лидерот на бендот Ристо Апостолов.

Видео записот за нумерата „Одам напред“ е во режија на Владимир Петровски- Картер.

Во новиот спот на бендот покрај Апостолов се појавуваат и басистот Бојан Митановски и тапанарката Весела Димеска.

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе

Брзата храна и газираните пијалоци се водечки причинители на прекумерна телесна тежина, која пак значително го намалува нашиот животен век и квалитет на живот.

повеќе

Процесот на проверка не треба да почне од правосудниот систем, туку од извршните претставници и членовите на парламентот, и тоа не само оние кои се на власт денес, туку и оние кои со години ја водеа земјата.

повеќе