Клан Исток ќе промовираат албум

Хип-хоп бендот Клан Исток утревечер ќе го промовира својот нов албум.

Промоцијата ќе се случува во кафулето „Кај мајка ти и татко ти“, со почеток во 21.30 часот.

Влезот е слободен, а албум ќе добие секој што ќе нарача коктел наречен „Исток“ по цена од 150 денари.

Кризата на вредности влијае негативно на балансот помеѓу императивот за слобода и потребата за безбедност, стеснувајќи го либералниот простор на современо конципираните општества.

повеќе

Mора да се научиме како да ги градиме политиките кои ќе водат кон осврт на сите теми важни за градење позитивен мир, но и реторички да останеме конзистентни на она за што се залагаме.

повеќе

Во изминатите 24 години откако Македонија и САД воспоставија официјални дипломатски односи, македонско-американските трговски врски растат бавно, но сигурно.

повеќе