Групата Водолија промовираат нова песна и спот (ВИДЕО)

Групата Водолија во периодов се актуелни со композицијата „Како од бајки“, а сега промовираат и нова песна насловена „Сѐ што ми треба“.

Музиката, текстот и аранжманот на нумерата се комплетно дело на Ристо Апостолов. Видеото е во режија на Владимир Петровски- Картер.

Песната „Сѐ што ми треба“ е дел од саундтракот на филмот „Каде се парите?“, на режисерот Владимир Петровски- Картер.

Групата Водолија покрај Ристо Апостолов ја сочинуваат и Бојан Митановски и Весела Димеска.

Миграција со достоинство (#WithDignity) е темата на Меѓународниот ден на мигрантите 2018 година, кој го одбележуваме во вторник (18 декември).

повеќе

Без оглед на фактот што од постоењето на уметноста постои и теорија и приказна за тоа, уметничкиот процес останува крајно неразбирлив.

повеќе

Што е потребно младите велешки занаетчии да не станат самоубиствени гемиџии, туку да ги тераат своите замисли напред.

повеќе