Домашна

Момците кои планираат сериозно да се занимаваат со моделингот знаат и самите дека еден од главните предуслови за тоа е да имаат фит тело. Големите и набилдани тела со стероиди се тотално аут, но да си навистина фит потребно е многу повеќе од вежбање.

10 Јули 2017 - 20:19

Мијата го објавија видеото за песната Bed flower од албум Небеска.

27 Јуни 2017 - 14:50

Остануваат уште три недели до старт на седмиот Д Фестивал, а досега само во музичката програма на Фестивалот веќе се запишаа повеќе од 40 артисти кои со своите настапи ќе го одбележат годинашното издание на Фестивалот.

27 Јуни 2017 - 14:11
Откако изминаа неколку денови после концертот на Горилаз (Gorillaz) во Будимпешта, страстите сè уште не стивнуваат, но ќе се потрудам барем малку од малку, да ви го доловам целото дожување што го имавме. Откако Irie Scratch ги објави добитници на билетите за концертот на Горилаз, почнавме сите да...
22 Јуни 2017 - 15:42

Скопскиот алтернативен рок бенд Визија ќе настапи на овогодинешниот музички фестивал Eгзит (EXIT) во Нови Сад, еден од најголемите музички фестивали во светот.

15 Јуни 2017 - 06:23

Каролина Гочева денес го објави видео спотот за песната „Свет без граници". Музиката, текстот, аранжманот и продукцијата на оваа песна е на Дуке Бојаџиев. За ова видео помогнаа цртежите на учениците од прво одделение од ОУ „Љубен Лапе" од Скопје и Дариа Милошеска.

12 Јуни 2017 - 12:52

Од Авалон продукција нформираа дека Стинг, како и на целата светска турнеја така и во Скопје, доаѓа со комплетно сопствена продукција, што значи дека звукот, светлото и видеото во Скопје ќе бидат истите како и низ целиот свет.

01 Јуни 2017 - 12:51

Во рамките на големата светска турнеја „57th & 9th" по повод истоимениот албум, на 15 октомври во арената „Борис Трајковски" во Скопје, концерт ќе одржи едно од најголемите светски музички имиња на сите времиња Стинг.

29 Мај 2017 - 12:31

Се запознале на журка пред три години. Андријана е од Демир Хисар, а Мартин од Кукуречани. По традиција во семејството Белокозовски од Кукуречани вака ги правеле нивните свадби. Мартин е син на поранешниот градоначалник на тогашната општина Кукуречани. И тој денеска на нивната свадба невестата ја зеде со камион-шлепер. Утрово нивната венчавка беше во црквата св.Никола во Кукуречани, а потоа со сватовите и шлеперот пристигнаа кај Саат кулата во Битола, јави ТВ Тера.

28 Мај 2017 - 19:18

Пелагонија е создадена за незаборавни авантури и во секој дел од овој регион се крие поинаква возбудлива филмска приказна. За само два дена, и на помалку од еден час возење од местото на сместување, потпелистерско Дихово, може да се доживеат двете сини бои на Пелагонија.

23 Мај 2017 - 10:51

Првиот боливудски филм се снима во Скопје. На филмот работат екипи од Индија и Македонија, 1.000 актери, балерини, танчери и статисти се вклучени во најмасовното учество во странски филм.

10 Мај 2017 - 07:10
Светски познатата виолинистка Ванеса Меј испрати покана до сите нејзини фанови за концертот кој ќе го одржи во Скопје на 15 мај  во Вип Арена „Борис Трајковски”.[video:https://youtu.be/T8WKsX6ohN0 autoplay:0] „Сите оние што сакаат да присуствуваат на концертот на атрактивната и популарна...
27 Април 2017 - 11:18

Суперхикс со нов албум, нов сингл и со нов спот. Новиот албум се вика Андерграунд евергринс (Underground Evergreens), а новиот сингл Луда главо. Режисер на спотот за песната Луда главо е Огнен Шапковски. Издавач на албумот и на ЦД и на винил е Југотон рекордс.

25 Април 2017 - 06:56

Силните бои се враќаат во мода и жените сè почесто експериментираат и ја искажуваат својата индивидуалност низ интересните и специфични шминки.

16 Март 2017 - 07:03

Историјата не е политички договор за добрососедство, туку сеопфатна студија за минатото, од која треба да се влечат поуки за сегашноста и патокази кон иднината.

повеќе

Владата и Министерстовто за култура треба да се дистанцираат од овој т.н. марш и да прекинат да го поддржуваат.

повеќе

Приказната ја почна новиот премиер со изјавата дека сме с'штиот народ, а ја продолжи екс-премиерот Георгиевски со својот пост на својот фејсбук профил.

повеќе