Во вила што му припаѓаше на Версаче најдени тела на двајца мажи

Фото: ЕПА

Тела на двајца мажи се пронајдени во хотел во Флорида, кој претходно бил вила на модниот дизајнер Џани Версаче.

Телата ги пронашла чистачката, а полицијата во Мајами Бич покрена истрага.

Причината за смртта и идентитетот на жртвите не се откриени.

Денес се одбележуваат 24 години од убиството на модниот дизајнер Џани Версаче, кој беше убиен на прагот на својата куќа од серискиот убиец Ендру Кунанан.

Вилата каде што се пронајдени телата на мажите, Каза Казуарина, е изградена во 1930 година, а Версаче ја купи во 1992 година. Хотел е од 2015 година.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе

Размислуваме како можеме да ја заштедиме и заштитиме водата, но само додека немаме вода!

повеќе