Заталкана камила предизвика хаос на автопат во Москва (ВИДЕО)

Избегана камила предизвика хаос на автопат во Москва откако се појави „од никаде“ и се стрча преку повеќе сообраќајни ленти, предизвикувајќи автомобилите да скршнуваат и да вртат за да не ја удрат.

Двогрбата камила беше забележана како трча преку сообраќајните ленти во средата, шокирајќи ги возачите, кои не очекувале да налетаат на камила одејќи на работа.

Додека мистеријата што го барала камилата таму останува нерешена, локалните медиуми известуваат дека животното можеби избегало од циркус...

Планот за чист воздух од само 1,5 милиони евра издвоени од буџетот и за граѓаните и за еколошките активисти е несериозен.

повеќе

Во битката за фотелја во ФФМ секогаш решавачка била „техниката" на добивање гласови од делегатите со поткуп, ветувања, партиски и притисоци на локалните моќници... 

повеќе

Како може да се надминат исклучивите и националистички толкувања на минатото: што работат комисиите?

повеќе