Загина првиот турски војник за време на интервенцијата во Сирија

Турција извести за првата смрт на свој војник за време на воената операција во северна Сирија кога нејзината војска се судри со Курдите, пренесе Ал џезира.

Министерството за одбрана на Турција утрово објави информации за смртта на еден турски војник и за тројца повредени, јави државната новинска агенција Анадолу, пренесува Аларабија.

Министерството не даде детали за времето и областа во која е убиен војникот, се знае само дека тој загинал по целодневно бомбардирање од двете страни.

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе