Вучиќ во најновото предизборно видео излегува од фрижидер (ВИДЕО)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ објави синоќа на својот профил на Инстаграм нов предизборен спот.

Скриншот

Тој во новото видео излегува од фрижидер и ги набројува успесите кои Србија ги постигнала во претходниот период.

Вучиќ со видеото напиша „Единствената граница се нашите соништа“.

Легенда под Главна слика

Скриншот

Неколку години при здрав разум сакаат да ни наметнат и да нѐ убедат дека со соседна Бугарија сме имале заедничка историја. 

повеќе

Деновиве во Комората пристигна нацрт-концептот за даночни реформи, кој треба да претставува основа за јавна расправа во наредниот период.

повеќе

Концептот е насочен кон креирање на оптимален даночен систем, кој ќе го поддржи економскиот раст, а со тоа и животниот стандард на нашите граѓани.

 

повеќе