Вучиќ во најновото предизборно видео излегува од фрижидер (ВИДЕО)

Претседателот на Србија Александар Вучиќ објави синоќа на својот профил на Инстаграм нов предизборен спот.

Скриншот

Тој во новото видео излегува од фрижидер и ги набројува успесите кои Србија ги постигнала во претходниот период.

Вучиќ со видеото напиша „Единствената граница се нашите соништа“.

Легенда под Главна слика

Скриншот

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе