„Нема да навлегувам во создавање дополнителна лоша крв“

Вучиќ: Во Црна Гора ја презреа мојата молба, им благодарам за тоа

Вучиќ не сакаше да ги коментира пораките од Тројчинданскиот совет

Српскиот претседател Александар Вучиќ не сакаше да ги коментира пораките од Тројчинданскиот совет дека СПЦ бара повлекување на предложениот закон за слобода на религијата, објави Танјуг.

„Нема да навлегувам во создавање дополнителна лоша крв и конфликти, на кој било начин“, изјави српскиот претседател за новинарите, по повод Тројчинданскиот совет одржан во Подгорица.

„Реков што имав да кажам преку една мала молба, која не само што не беше сослушана, туку е презрена од страна на црногорските власти. Им благодарам за тоа“, рече Вучиќ.

Македонските граѓани конечно го гледаат крајот на илузијата што им се продава од осамостопјувањето до денес.

повеќе

Министерот за финансии не треба да е кум, баџанак, шура, братучед или самиот тој, бидејќи треба да даде отпор на честите политички, но не и економски барања на членовите на владата.

повеќе

Зрелоста на еден народ е да препознае кога протестите за замена му ги продаваат како протести за промена. 

повеќе