„Ви благодарам на сите што се грижевте“

Вучиќ: Од понеделник во полн работен погон

Српскиот претседател Александар Вучиќ вечерва порача дека веќе од понеделник ќе биде во „полн работен погон".

Вучиќ преку Инстаграм и Твитер им се заблагодари на сите лекари и персонал во Воено-медицинската академија (ВМА): „Им благодарам на докторите и персоналот на ВМА. Им благодарам на сите што се грижеа. Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон“.

Нашиот капацитет за справување со општи кризи е ограничен. Дали здравството е немоќно, или ние не можеме да се прилагодиме на промени?

повеќе

 За базата во Ново Село, Бугарија не добива ни долар за закупнина, а отворени се и бројни прашања за животната средина.

повеќе

Се поставува прашањето, дали треба да се жртвува слободата за сметка на жртвите кои се последица од вирусот, кој не можеме да го спречиме освен со строги санкции и мерки?

повеќе