Врз Мерилин Менсон падна реквизит на сцената во Њујорк (ВИДЕО)

Рок-ѕвездата Мерилин Менсон беше повреден за време на концертот во Њујорк, кога голем реквизит на сцената падна врз него.

Реквизитот - два големи пиштоли закачени на метално скеле - паднаа за време на настапот во Хамерштајн болрум во саботата.

Очевидец за Би-би-си изјави дека пејачот лежел на сцената до 15 минути покриен со чаршав пред да биде изведен на носила и однесен во болница.

Неговата состојба моментално не е позната.

Очевидецот Ентони Бискарди за Би-би-си изјави дека обожавателите на концертот „веднаш се преплашија“.

„Тој ја изведуваше песната Слатки соништа (Sweet Dreams)“. Кон средината на песната се чини дека се обидува да се искачи на реквизитот.

„Со првиот контакт на тежината скелето падна врз него."

И ако граѓаните или Владата очекуваа дека Јункер на Заев ќе му даде покана со датум за влез на Македонија во ЕУ, тогаш живееме во илузии.

повеќе

Опкружени со балкански хипернационалности, Македонците мора да се борат со тезите дека се „измислен народ“. Всушност, сите идентитети, меѓу кои и грчкиот, се изградени наративи со темели во историјата и во митот. На Македонците им треба име што го потврдува нивниот вистински идентитет независен од Бугарите, Србите или Словените воопшто.

повеќе

Некои политички партии вртат големи суми пари од нивното јавно и приватно финансирање.

повеќе