Во судир во Тексас учествувале 133 автомобили, загинаа шест луѓе (ВИДЕО)

Во градот Форт Ворт во Тексас се случи сообраќајна несреќа во која учествуваа повеќе од 130 возила долж автопат. Според последните информации има шест жртви.

EPA-EFE

Несреќата го стопирала сообраќајот и ги заробила возачите во нивните автомобили. Властите објавија дека најмалку 36 лица се префрлени во болници и дека вкупно 65 луѓе побарале лекарска помош.

Натрупувањето на автомобилите се случило во шест часот наутро по локално време откако леден дожд и слана паднале во текот на ноќта и утрото.

Сите ленти на меѓудржавниот автопат морале да бидат затворени поради несреќата за која полицијата потврди дека причина биле временските услови.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Незабележливите разлики во нашето однесување кои се дел од психолошката манипулација на социјалните мрежи се предизвикани од надзорниот капитализам и ја нарушуваат демократската култура и личната автономија.

повеќе

После десетици години се решава холдингот, неданочните давачки и царинските тарифи значајни за бизнисот.

повеќе

Целиот свет гледа на 2021 година како на година на заздравување на економијата.

повеќе