Верижен судир на 15 камиони во Бугарија, најмалку 2 мртви (ФОТО+ВИДЕО)

Најмалку две лица загинаа во тешка сообраќајна несреќа рано утринава на автопат во Бугарија. Повеќе лица се повредени.

Се судрија најмалку 15 камиони кои патувале од Турција кон Западна Европа. Несреќата се случи кај градот Харманли на југоистокот на Бугарија.

Според локалните медиуми, во регионот на Харманли имало густа магла, и најверојатно еден од возачите нагло сопрел по што останатите се забиле во него. Материјалната штета е огромна.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе