Украинските власти: Су-25ките се соборени со системот Бук, како и малезискиот авион (ВИДЕО)

Украинските власти тврдат дека борбените авиони Су-25 што денеска беа соборени од проруските сепаратисти биле срушени со противавионскиот систем Бук, истиот за кој се тврди дека го соборил авионот на Малезија ерлајнс над источна Украина на 17 јули.

Двата украински воени авиони беа соборени денеска над местото Савур-Могила, во регионот Шактарск, близу руската граница, каде што беше соборен и боингот 777 на Малезија ерлајнс.

Засега не е најдена никаква врска меѓу двата инциденти.

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе