Украинците објавија снимка: „Руска ракета експлодира на 300 метри од нуклеарниот реактор“ (ВИДЕО)

Пратеникот во украинскиот парламент Олексеј Гончаренко објави видео на кое вели дека прикажува руско бомбардирање нуклеарна централа.

„Русија бомбардираше нуклеарна централа на југот на Украина. Експлозијата беше на 300 метри од реакторот. На видеото се гледа моментот на експлозијата во нуклеарната централа“, напиша Гонрашенко.

Франс прес претходно објави дека Украинците ги обвиниле Русите дека гаѓале нуклеарна централа, но сѐ уште нема дополнителни информации.

Калоѓера не може да премолчи, не може да замиже пред историската вистина на Македонија, па затоа во својот живот се определил да македонствува.

повеќе

Слушањето како способност да го фокусираме вниманието на аудитивните дразби е важен аспект на нашиот живот и значително влијае на неговиот квалитет во сите сегменти.

повеќе

„Ќе дојде ден, кога пазарите отворени за трговија и размена на идеи, ќе бидат единствените борбени полиња“ - Виктор Иго

повеќе