ПОВТОРНО ЗАЗЕМАЊЕ НА АЕРОДРОМСКАТА КУЛА

Турските специјалци во акција на аеродромот каде што требало да слета Ердоган на денот на пучот (ВИДЕО)

Ал џезира Турк објави снимка од полициска акција на истанбулскиот аеродром на 15 јули, денот на обидот за државен удар во Турција, за заробување на загороворниците на ударот, кои ја имале заземено аеродромската кула.

 Полициската операција се одвивала во кулата на аеродромот Ататурк во Истанбул, каде што требало да слета авионот на турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган. Заговорниците ја имале заземено кулата, а на снимката се гледа акцијата со која таа е вратена во рацете на властите.

Објавено

Недела, Јули 24, 2016 - 14:30

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе