Ги повтори неоснованите тврдења

Трамп за првпат го призна поразот, па се поправи: „Наместени избори. Ќе победиме“

Американскиот претседател Доналд Трамп денес, по сѐ изгледа, за првпат јавно призна дека неговиот демократски противкандидат Џо Бајден победи на претседателските избори на 3 ноември.

EPA-EFE

Сепак, тој ги повтори своите тврдења дека изборите се наместени.

„Победи, бидејќи изборите беа наместени“, напиша Трамп на Твитер.

Трамп, откако неговиот твит беше објавен во медиумите, сепак се предомисли и објасни што сакал да каже:

„Победи само во очите на медиумите кои шират лажни вести. Никаков пораз не признавам! Имаме уште многу работа. Ова беа наместени избори!“

„Наместени избори! Ќе победиме“, порача Трамп во друг твит.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе