Трамп: Сè повеќе сум ѝ лут на Кина поради коронавирусот

Американскиот претседател Доналд Трамп изјави дека сè повеќе ѝ е лут на Кина поради пандемијата на коронавирусот, особено во Соединетите Држави.

Фото: ЕПА

„Кога ќе видам како се шири пандемијата и штетата што им ја нанесе на Соединетите Држави, сè повеќе сум ѝ лут на Кина“, напиша во твит американскиот претседател.

Во Соединетите Држави 1.199 луѓе починале од коронавирус во последните 24 часа, објави универзитетот Џон Хопкинс.

Земјата во вторникот забележа околу 47.000 нови случаи на инфекција со коронавирусот, што е најголемото дневно зголемување на нови случаи од почетокот на пандемијата.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Секој може да биде менаџер во „добри денови", но најчесто менаџерската работа не е за „добрите денови" туку постојан баланс помеѓу проблемите и можностите за оптимизирано управување на компанијата.

повеќе

Нека се соберат во Дојран, нека се договорат и нека нѐ известат. Сите други пак нека се спремаат за вистински избори во постпандемискиот период.

повеќе

Дали е аксиом дека со членството во НАТО е гарантирана безбедноста на Македонија? Дали почеток на преговори значи и отворен пат за членство во ЕУ?

повеќе