Трамп пред да замине во болница: Мислам дека сум многу добро (ВИДЕО)

Американскиот претседател Доналд Трамп, на кој му беше потврдена заразата со коронавирусот, е префрлен во воената болница Волтер Рид.

EPA-EFE

Пред да влезе во хеликоптерот со кој десетина минути летал до болницата, снимил видео-порака.

Сакам да ви се заблагодарам на сите за фантастичната поддршка. Одам во болницата Волтер Рид. Мислам дека сум многу добро, но одиме да се уверам за сѐ да излезе во ред. И првата дама е добро. Ви благодарам, го ценам тоа и никогаш нема да го заборавам. Ви благодарам“, кажа Трамп.

Хеликоптерот Марин уан го чекаше американскиот претседател половина час на тревникот пред Белата куќа, а потоа излезе Трамп со маска и самостојно влезе во леталото. Во болница ќе се задржи неколку дена.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

При еден спор, понижувањето не е добро ниту за победникот, ниту за поразениот; ниту за „победникот“, ниту за „поразениот“.

повеќе

Стравот од неизвесноста што ја носи пандемијата од ковид-19 вирусот, бара да се преструктуираме и да го промениме начинот на нашето однесување и работење.

повеќе

Ако имаме предвид дека секој збор има свое значење, тогаш оваа „железна завеса" кон Бугарија, за која зборува премиерот дека била подигната од Југославија, се доведува во корелација со Берлинскиот ѕид. А, железната завеса помеѓу двете германии доведе до нивно обединување.

повеќе