На самитот Г20 во Јапонија

Трамп: Ќе се сретнам со Путин и Џинпинг следната недела

Претседателот на САД Доналд Трамп кажа дека ќе се сретне со рускиот претседател Владимир Путин следната недела на самитот на Г20 во Јапонија.

Во интервју за Фоск њуз Трамп кажа дека ќе одржи состаноци со Путин и кинескиот претседател Си Џинпинг. Трамп претходно потврди дека ќе се сретне со Си.

„Сакам да се сложувам со Русија и мислам дека ќе ни успее. Сакам да се сложувам со Кина и мислам дека ќе се сложуваме. Ќе се сретнам со двајцата претседатели следната недела во Јапонија на Г20“, кажа Трамп.

Бизнис заедницата која до пред некој месец постојано „трубеше“ како државата не треба да ѝ се меша во работата, веднаш почна да плаче за државна помош.

повеќе

Кога може оние кои пукаа по нас, оние кои ги убија Аце, Коки и Оливер да бидат на слобода, зошто не би бил помилуван и ти?

повеќе

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе