Трамп: Ќе испишеме повторно историја

Американскиот претседател Доналд Трамп предвиде синоќа „величествена победа“ на републиканците на последниот изборен митинг во државата Мичиген, неколку часа пред отворањето на гласачките места.

EPA-EFE

„Утре повторно ќе испишеме страница од историјата“, кажа Трамп пред своите поддржувачи.

Трамп ја заврши кампањата исто така во Гранд Рапидс, Мичиген и за претходните избори на кои ја победи Хилари Клинтон.

„Малку сум суеверен. Ќе го направиме истото“, објасни Трамп пред доаѓањето во Мичиген.

Граѓаните на САД денес на претседателските избори браат меѓу актуелниот шеф на државата, републиканецот Трамп и кандидатот на демократите Џозеф Бајден на кого анкетите и кладилниците му даваат предност.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Во моментов, мал број проекти или иницијативи во Македонија се фокусираат на тоа како универзитетите ги подготвуваат студентите за општествена одговорност и за граѓанскиот статус.

повеќе

Попис на населението во 2020 треба да има, затоа што тоа утре може да биде услов за Македонија да чекори напред кон ЕУ.

повеќе

Северна Македонија, исто така, мора да се придвижи кон енергетска независност, користејќи обновливи извори на енергија кои нема да му наштетат на кревкиот екосистем во оваа прекрасна земја.

повеќе