Руската подморница на нуклеарен погон изведе ракетни вежби во Тихи Океан (ВИДЕО)

Руското Министерство за одбрана во понеделникот објави снимки од ракетните вежби на подморницата на нуклеарен погон Омск во Тихиот Океан.

За време на вежбата подморницата успешно елиминирала симулирана цел со крстосувачка ракета на оддалеченост од 350 километри.

Омск е вооружен со 3М45 (П-700) Гранитни противбродски крстосувачки ракети, кои се дизајнирани да уништат формации на носачи на авиони за напад.

Постојат различни фактори кои влијаат на нивото на ризик кога станува збор за перење пари. Тоа може да биде од клиенти, региони, производи или ризик од финансиски инструменти. Разбирањето на овие ризици, како и факторите што придонесуваат, им овозможува на надлежните органи многу поефикасно да се заштитат од перење пари поврзано со корупција.

повеќе

Ако идниот премиер биде македонски Албанец и ако успее сите граѓани на Македонија да се поклонуваат под едно знаме, тогаш – зошто да не!

повеќе

Стана премногу вообичаено да се слушнат повици за брза и сериозна одмазда како одговор на недокажани престапи на говорот и мислата, велат Ноам Чомски, Џ.К. Роулинг и 150 други интелектуалци во отворено писмо до јавноста.

повеќе