Страшниот ураган ги опустоши Бахамите, снимките се страшни (ВИДЕО)

Ураганот Доријан, најсилниот кој кога било ги погодил Бахамите, и понатаму се движи над островската држава во Атлантскиот Океан и сее пустош.

Овој ураган, втор најсилен во историјата, уништи или оштети 13 илјади куќи. Бројот на жртви е непознат – засега се знае дека загинало едно осумгодишно момче. Добивањето информации од островите беше отежнато поради фактот што невремето предизвика и прекин на струјата и интернетот.

Откако помина преку островот Абако и некое време сопре над островот Гранд Бахама, Доријан бавно се движи кон западот, односно кон брегот на САД.

Како што јавува Би-би-си, најсилниот дел од ураганот веќе ги минал Бахамите, а со враќањето на интернетот жителите на островите почнаа да споделуваат фотографии и снимки од уништувањето.

Визија на развиениот свет е државните авторитети да го гледаат спортот како средство за подобар економски и социјален развој.

повеќе

Јавните медиумски сервиси треба да бидат столб на демократските општества и примарен извор на информации за сите граѓани.

повеќе

Отповикот или импичментот на претседателот Доналд Трамп од страна на Претставничкиот дом покажува дека членовите на Конгресот на САД прво се партијци, а потоа Американци.

повеќе