Државјани на Србија

Страшна несреќа на автопат во Хрватска, загинаа четири луѓе, меѓу кои и дете (ВИДЕО)

Ноќеска, половина час по полноќ, на автопатот А3 во Хрватска, во близина на паркингот Бошњаци во насока на Загреб, се случи сообраќајна несреќа во која смртно настрадаа четири лица, додека едно лице е повредено, јавуваат хрватските медиуми.

Во автомобил „шкода октавија“ со словенечки регистарски таблички имало 5 луѓе, сите државјани на Србија. Во еден момент возачот на автомобилот изгубил контрола врз возилото и слетал од патот, удирајќи во заштитната ограда на автопатот.

Од силината на ударот и добиените повреди смртно настрадале четири лица (42-годишниот возач и патници во возилото, 14-годишник, 43-годишна жена и 47-годишник), додека 28-годишниот совозач, единствениот кој користел безбедносен појас, е полесно повреден.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе