Снимките и фотографиите покажуваат

Меланија е воодушевена што заминала од Белата куќа (ФОТО+ВИДЕО)

Поранешната прва дама на САД, Меланија Трамп, беше снимена како се оддалечува од својот сопруг Доналд Трамп неколку моменти откако слетаа на Флорида за да го почнат својот живот надвор од Белата куќа.

Фото: Твитер

Кога слетаа на Флорида, за да се преселат во одморалиштето Мар-а-Лаго на Трамп, Џо Бајден беше на помалку од еден час од положувањето на заклетвата за да го наследи како претседател на САД.

Кога излегоа од авионот, Трамп им мавташе и им се насмевнуваше на присутните новинари, но госпоѓата Трамп како да направи гримаса додека се оддалечуваше од кадарот додека последен пат ја снимаа како прва дама на САД, вели Индипендент.

Снимката на која Меланија Трамп се оддалечува од својот сопруг на пистата во Флорида е прегледана повеќе од четири милиони пати во текот на денот откако беше објавена на интернет.

„Меланија рече: Мојот договор да се преправам заврши пред 7 мин“, „Меланија веќе престана да глуми“, „Кој знаеше дека Меланија има толку совршен тајминг“, се само дел од твитер-коментарите на снимката.

И други клипови и слики на госпоѓата Трамп од средата предизвикаа бура на социјалните мрежи. Беа споделени неколку слики на кои Доналд Трамп Јуниор, Ерик Трамп и Иванка Трамп трогнато го гледаат прошталното обраќање на својот татко, а Меланија е широко насмеана додека се качува во Претседателскиот авион за да заминат за Флорида.

„Изгледа толку среќно“, напиша еден твитерџија: „Меланија со искрена насмевка“.

Многу корисници ги поставија едни до други сликите на трогнатите деца на г. Трамп и на насмеаната госпоѓа Трамп, за да ги покажат навидум различните емоции дента.

Меланија беше насмеана и додека за последен пат чекореше по скалите на Претседателскиот авион кога двојката слета на Флорида.

Средата не беше првпат Меланија да предизвика возбуда со својата насмевка - Трамп побара од неа да се насмевне додека беа во посета на црква во јуни. На снимките направени од посетата, камерите го снимија Доналд Трамп ѝ кажува нешто кратко на жена си, па им се насмевнува на фотографите што ја документираа нивната посета. Кога забележа дека Меланија не се смее, тој повторно ѝ кажа нешто, па изнуди од неа брза насмевка и заминаа.

Госпоѓата Трамп во повеќе наврати беше снимена и како одбива да го држи својот сопруг за рака, поради што тој постојано беше исмеван на социјалните мрежи.

Поранешниот претседател и поранешната прва дама беа првиот пар во заминување од Белата куќа што не присуствуваше на инаугурацијата на својот наследник по скоро 160 години.

Се очекува Трамп во следните месеци да се врати во Вашингтон, бидејќи го чека судски процес за импичмент за неговата улога во поттикнувањето на немирите во Капитол на 6 јануари.

Легенда под Главна слика

Фото: Твитер

Доколку најмоќните луѓе во земјата (вклучително и претседателот Милановиќ) не престанат со вербалните напади и притисоци врз новинари и медиуми, се плашам дека Хрватска ќе појде по стапките на Унгарија, Полска и Словенија во однос на (не)слободата на медиумите, што секако не е европски, туку автократски пат.

повеќе

Законот за високо образование јасно и прецизно ја пропишува постапката за избор во наставно-научни и соработнички звања на високообразовните институции во нашата држава-Македонија.

повеќе

На три месеци пред избори, Владата носи закони и уредби со катастрофални последици по граѓаните, што е просто неверојатно.

повеќе