Снимен моментот на експлозијата при бомбашкиот напад во Турција (ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО)

Најмалку 28 луѓе загинале во експлозијата во културолошкиот центар во турскиот град Суруч, кој се наоѓа во близина на сириската граница. Во нападот биле повредени стотина луѓе.

Интернешнал бизнис тајмс пишува дека во центарот биле собрани околу триста луѓе што сакале да им помогнат на жителите на сириски град Кобане, на десетина километри од нив. Загинатите главно се млади луѓе, жени и деца, а властите потврдиле дека станува збор за терористички напад на бомбаш-самоубиец, најверојатно припадник на Исламска држава.


ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО:

Kога веќе треба да се држи комбинирана настава, колку и да е комплицирана таа „равенка“, во неа не смее да се забораваат децата кои учат онлајн.

повеќе

Под менторство на овој истраен истражувач, научник и педагог, се развивале и се формирале многумина трудбеници и афирматори на македонското културно наследство.

повеќе

Ковидот нема да нѐ победи. Да зборуваме за раст и развој, за подобар и забрзан раст, за паметен и зелен развој.

повеќе