Граѓани на Гвинеја

Шпанската полиција откри мигранти стуткани во неверојатни прегради во автомобил (ВИДЕО)

Шпанската полиција пронајде двајца мигранти скриени во прегради на автомобил што ја минувал границата меѓу Мароко и шпанскиот град Мелила на брегот на Северна Африка.

Видеото е снимено на 23 ноември, а шпанските власти соопштија дека во возилото со марокански регистарски таблички биле пронајдени маж и жена.

Жената била пронајдена стуткана во преградата помеѓу задното седиште и багажникот, а мажот помеѓу инструмент-таблата и моторот.

Пронајдените мигранти се граѓани на Гвинеја. Им била дадена лекарска помош бидејќи биле изложени на токсични гасови.

Двајца Мароканци се осомничени за трговија со луѓе.

Навивачите на Шкендија, „балистите“, уште еднаш ќе навиваат против земјата во која живеат. Овојпат нивната поддршка ќе ја има Косово, кое на 26 март во Скопје ќе излезе на исклучително важен дуел против Македонија.

повеќе

Не ми се верува дека кај нас некој си одбор дебатирал и одлучувал за ова ребрендирање. Повеќе ми личи на пост-празнична летаргија.

повеќе

Потребна е промена на Законот за влада и на Изборниот законик, со која ќе се воведе правилото избор на автентична техничка влада која би владеела за време на изборниот процес, од распуштањето на парламентот до формирањето нова влада односно за време на изборната кампања.

повеќе