Полицијата трага по напаѓачите

Шефот на мафијашкото семејство Гамбино убиен пред својата куќа во Њујорк (ВИДЕО)

Првиот човек на мафијашкото семејство Гамбино, Френк Кали, е убиен пред својата куќа во Њујорк, соопшти американската полиција.

Непознати лица пукале синоќа во 53-годишниот Кали пред неговата куќа на Стетн ајленд. Кали умрел во болница од последици на ранувањето, пренесува Би-би-си.

Очевидци кажале дека напаѓачите избегале од лице место во син автомобил. Полициската истрага е во тек.

Станува збор за прво ликвидирање на некој мафијашки бос во Њујорк од 1985 година.

Го регистрираме името Јунајтед Маседонианс и тогаја сетне почнаме да прајме отворени Илинденцки пикници – македонцки илинденцки, не со Богарите. Сами ние Македонци и народо трна.

повеќе

Она она што го нудат медиумите во времето на ковид-19 покажа колку тие не се подготвени за да известуваат во време на криза, а кризите ги има сè почесто.

повеќе

Доколку нешто радикално не се промени, не можеме да очекуваме дека нашата економија брзо ќе се нормализира и ќе излезе од сегашната криза.

повеќе