Се запали авион на Рајанер со 164 патници и членови на екипажот, принудно слета во Солун

Авион на ирската нискобуџетна компанија Рајанер со 164 патници и членови на екипажт принудно слета на аеродромот во Солун бидејќи во леталото избил пожар, соопштија грчките власти.

EPA-EFE

Авионот на лет од Берлин кон Атина побарал дозвола за принудно слетување на најблискиот аеродром поради пожар во кабината во момент кога летал над Халкидики, соопшти грчкото министерство за цивилна заштита.

Авионот со 157 патници, едно дете и шест членови на екипажот успешно слетал на аеродромот во Солун, се додава во соопштението кое го пренесува Ројтерс.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Информацијата дека коронавирусот може да се пренесe преку допир со готовина, дополнително ги мотивираше луѓето да се ослободат од банкнотите. 

повеќе

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе