Се урна воен авион во Русија, има загинати (ВИДЕО)

Руски воен товарен авион Ил-76 се урна во градот Рјазан, на околу 200 километри југоисточно од Москва.

Фото: скриншот

Четири лица загинаа, а пет се повредени во авионската несреќа, соопштија локалните власти.

Според првичните информации, несреќата била предизвикана од дефект на моторот, кој се случил веднаш по полетувањето.

Легенда под Главна слика

Фото: скриншот

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе

Енергетската криза во светот, но и во Република Македонија (РМ), не стивнува иако сме на почеток на летото кога вообичаено има помала потрошувачка на енергија кај нас. 

повеќе

Самостојните уметници не се доволно мотивирани да создаваат. 

повеќе