Снимен моментот на уривањето

Се урна хотел во САД, најмалку две жртви (ВИДЕО)

Хотелот во изградба Хард рок се урна вчера во Њу Орлеанс. Фокс њуз јавува дека загинале најмалку две лица, а повеќе од 20 се повредени, но не се во животна опасност. Едно лице се води како исчезнато.

Хард рок хотелот се наоѓа во близина на историскиот Француски кварт во Њу Орлеанс. Во моментот на уривањето во него имало стотина работници.

 

„Каде да летнеме викендов е пристап што како таков повеќе нема да постои“...

повеќе

Зголемувањето на парите за финансирање на партиите не помагаат во поттикнувањето на политичката активност на граѓаните, туку веројатно и делуваат контрапродуктивно, зголемувајќи ја недовербата во партиите и политичарите.

повеќе

За помалку од еден месец по олеснувањето на рестриктивните мерки, Косово се соочува со нагло зголемување на бројот на случаи со ковид-19, 

повеќе