Се тресеше Албанија, епицентарот на земјотресот во Јадранското Море (ФОТО+ВИДЕО)

Како што соопшти Заводот за сеизмологија на Албанија, денес во 16:04 часот беше регистиран земјотрес со јачина од 5,8 степени по Рихтеровата скала, со епицентар во Албанија, во морето меѓу градовите Синѓин и Драч.

Земјотресот се почувствува и во Македонија.

Жариштето на земјотресот е лоцирано на длабочина од 10 километри.

Албанија потоа ја стресе и послаб земјотрес од 5,3 степени, кој не се почувствува кај нас.

Сѐ додека Македонија ја претставуваат „политички најподобните" ќе тонеме длабоко и уште повеќе ќе се раслојуваме.

повеќе

По определувањето на мерката ефективен притвор, притворениот раководен функционер не може да издава полноважни правни акти, меѓу другото, и поради фактот што го нема службениот печат.

повеќе

Вината за недобивањето на датум за преговори треба да ја барате во вас и вашите соработници и коалициски партнери.

повеќе