Се појави снимка од Москва пред потонувањето (ВИДЕО)

Воениот аналитичар Мајкл Кофман сподели снимка на која наводно се гледа рускиот брод Москва пред да потоне на дното на морето.

Фото: скриншот

Кофман е аналитичар кој соработува со бројни светски портали, а неговите публикации досега се покажале како доста сигурни. На Твитер го следат повеќе од 350.000 луѓе.

На видеото, чија автентичност сè уште не е потврдена, се гледа како густ црн чад излегува од навалениот брод.

Легенда под Главна слика

Фото: скриншот

Со францускиот предлог на патот кон ЕУ македонскиот народ ќе ја изгуби историската тапија врз сопствената свест и наследство.

повеќе

Ако пак се натури овој бесмислен консензус на Франција, кој ги признава сите емоции на Бугарија, тогаш оваа неспособна власт ќе не одведе подлабоко од сегашниот амбис.

повеќе

Во новите предлози се направени само формални, но не и суштествени промени, во однос на претходниот предлог (кој Владата го нема објавено).

повеќе