Русите испраќаат С-400 на Урал

Сама и Екатирининбург (на Урал) до крајот на годината ќе бидат заштитени со противвоздушниот ракетен систем С-400, јави рускиот весник Известија.

EPA-EFE

Во овој момент, вакви ракетни комплекси ги штитат Москва, Санкт Петербург, Крим, Мурманск, Камчатка, Владивосток, Саратов, Хабатровск, Калининград, Новоросијск и Јакутија.

Покрај С-400, во овој регион ќе пристигнат и противвоздушни системи „панцир-С“, јавува Известија.

Легенда под Главна слика

EPA-EFE

Овогодинешниот процес во одлучување по конкурсот за финансирање на проекти за игран филм е селективен, корумпиран и компромитиран,

повеќе

Во споредба со 2019 година, просечното време поминато на социјалните медиуми во 2020 година се зголеми за рекордни 100% на сите платформи.

повеќе

Ковид-19 може да нѐ научи битни лекции за животот - дека почитта кон другите човечки суштества не е во честа која им ја даваме со пружање рака и тапкање по грбот, туку во суштинската грижа за нивната добробит и здравје.

повеќе