Русија: Уништивме украински магацин со 100.000 тони гориво

Руското Министерство за одбрана денеска соопшти дека руските сили уништиле украински магацин во кој имало 100.000 тони авионско гориво, пренесува АФП.

Фото: ЕПА

„Уништен е магацин за гориво во близина на селото Смила во регионот Черкаси, во кој имаше повеќе од 100.000 тони гориво за воздухопловните сили на Украина“, се вели во соопштението на руското Министерство за одбрана.

Оваа информација не е потврдена независно.

Легенда под Главна слика

Фото: ЕПА

Почнавме со спротивставени мислења околу Законот за работни односи, со кој недела се прогласува за неработен ден. Завршивме на Уставен суд.

повеќе

Да ги споменеме и другите големи глобални предизвици: големите опасности од еколошка катастрофа; зголемувањето на нееднаквоста во нашите општества; и напливот на нови технологии кои можат да го нарушат светот доколку истите не бидат соодветно користени и контролирани.

повеќе

Им благодарам на Русите како креатори, но посебно на бугарските послушни  извршители за пропагандата што ја водат против Македонија. Што направија?

повеќе